Stylista

ODSTAJĄCE USZY

Nie wybieraj okularów z masywnymi zausznikami. Wybieraj raczej te delikate, bez dodatkowych zdobień, ale zaszalej z wyrazistym frontem okularów. To na nim powinna skupiać się cała uwaga.

PRZYLEGAJĄCE USZY.

Grube zauszniki okularów z acetatu mogą Ci przeszkadzać, zwłaszcza jeśli masz wrażliwe uszy. Przy zakupie okularów zwróć uwagę, czy końcówki zausznika są cienkie i dość płaskie.

POLICZKI A SZKŁA

Podczas mierzenia okularów porób głupie miny, obejrzyj śmieszny filmik (np. o kotkach). Uśmiechnij się szeroko. Dół frontu oprawki powinien opierać się o policzkach. Gdy się uśmiechasz - okulary nie mogą się podnosić do góry, powinny pozostać cały czas w tym samym miejscu.

SKROMNE KOŚCI POLICZKOWE

Wybierz okulary, które mają front pod skosem. Wtedy pomiędzy dołem okularów, a policzkami nie będzie dużej przerwy (front powinien harmonijną linią przechodzić od łuku brwiowego do policzka).

DŁUGOŚĆ WŁOSÓW

OSOBY BEZ WŁOSÓW (LUB Z BARDZO WYSOKIM CZOŁEM) mogą pobawić się oprawkami (aby nadać swojej twarzy dodatkowego wyrazu)- zarówno kształtami jak i kolorami. Polecamy oprawki nie wyróżniające się masywną górą frontu, szerokie zauszniki lub z dodatkowymi ornamentami, ciekawymi wykończeniami. Niekoniecznie polecamy oprawy ze szkłami mocowanymi na żyłce - lub okulary z tworzywa wyraźnie grubszą górą. Ciemniejsza i grubsza linia oprawki przetnie twarz na pół i niekorzystnie podkreśli głowę, a przede wszystkim wydłuży optycznie czoło. Warto wybrać okulary z wyprofilowaną linią góry (nie płaskie)

WŁOSY KRÓTKIE Z BOKU NP. IROKEZ

Będziesz wyglądać super w okularach z kolorowymi zausznikami lub zakończonym zdobieniem, które przy krótkich włosach jest widoczne.

WŁOSY KRĘCONE

Unikaj delikatnych metalowych opraw i soczewek z pierwszym stopniem przyciemnienia - okulary nie mogą zginąć na Twojej twarzy. Możesz pozwolić sobie na bardziej wyraziste kolory i ostrzejsze linie oprawek. Przemyśl jednak dobrze, zanim wybierzesz okulary w kolorowe printy albo okulary zdobione na froncie kamieniami.

KRÓTKA TWARZ

Wybierz okulary z cienkimi zausznikami. Zwróć uwagę, żeby zawiasy były wysoko.

POCIĄGŁA TWARZ

Okulary z grubymi, szerokimi zausznikami to coś dla Ciebie. Możesz wybrać model, w którym zawias jest zamocowany centralnie, przez co szkła w pełni zasłaniają brwi.

BRWI

Zasada kluczowa: gdy założysz okulary przeciwsłoneczne brwi powinny być w całości zakryte lub w całości odkryte - tak jak lubisz. Nie jest dobrze, jeśli znad oprawek wystają krótkie pędzelki ;) Jeśli po prostu musisz mieć te okulary, ale końcówki brwi nadal wystają, możesz wspomóc się jednym z wynalazków kosmetycznych - wosk lub żelowy korektor robią niezłą robotę!

CIENKIE, WĄSKIE BRWI

Wybierz okulary z masywniejszą oprawką z tworzywa. Nie bój się zdobień na froncie. Rozważ również okulary z ciemniejszymi soczewkami.

GRUBE, GĘSTE BRWI

Jeśli wolisz metalowe oprawki - świetnie się składa. Jeśli chcesz pozostać przy modelach z tworzywa - wybierz takie, które na całym obwodzie soczewek są podobnej grubości i nie przytłaczają ciemną, grubą górą. Zawiasy powinny być wysoko - zminimalizujesz ryzyko, że brwi staną się przedłużeniem oprawki.

DŁUGI NOS

Szukaj modeli z grubszym mostkiem. Zwróć uwage na modele z wcięciem przy mostku - wcięcie będzie rzucało cień na nasadę nosa i optyczni go skróci. Uważaj jednak, jeśli dodatkowo Twój nos jest szeroki u nasady - takie okulary mogą się zbytnio podeniść i efekt będzie odwrotny.

KRÓTKI NOS

Metalowe oprawki z silikonowymi noskami to coś dla Ciebie. Regulując je odpowiednio będziesz mógł unieść całe okulary ku górze i wydłużyć nasadę nosa. Zwróć uwagę na okulary z dodatkową metalową belką do góry. Uważaj jednak, żeby nie przesadzić z wysokością soczewek - duże okulary są fajne, ale ich dolna linia nie powinna opadać poza dolną linię podstawy nosa.

"NIEDOSKONAŁOŚCI" POD OCZAMI

Takie jak: cienie, zmarszczki, worki itp. Zwróć uwagę na jasne, pełne oprawki z tworzywa. Uważaj na okulary z gradalnie barwionymi soczewkami - choć nadają twarzy lekkości, jeśli dół będzie zbyt jasny odsłonią i podkreślą zmarszczki i cienie.

WIEK

Jeśli jesteś jeszcze Szczeniaczkiem i chcesz nadać swojej twarzy powagi - wybierz okulary w klasycznych kanciastych kształtach i stonowanych kolorach lub coś okrągłego, ale koniecznie w szlkretowej oprawce. Jeśli jesteś już Dostojnym Psem, sięgaj po okulary z górnymi rogami uniesionymi ku górze - lekko kocie okulary w wesołych kolorach.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl